Opis
Laser diodowy CS chłodzony przewodząco 975 nm i mocy 80 W do zastosowań przemysłowych
Kluczowe cechy:
- Typowa długość fali: 975 ± 5 nm
- Wysoka moc: 80 W
- Tryb pracy: CW
- Chłodzony przewodowo
- Pakiet CS
Aplikacja:
- pompowanie laserowe
- obróbka materiału
- przemysł
- medycyna
- obrona
- wojskowy
- badania naukowe
- Od 1999 r. lasery diodowe dużej mocy 808 nm znalazły ważne zastosowania w laserach przemysłowych i pompowanych laserach-na ciele stałym (DPSSL).
- Mogą prowadzić do nowych zastosowań, w których przestrzeń, waga i moc mają kluczowe znaczenie.
- Urządzenia-o wysokiej wydajności wytwarzają mniej ciepła odpadowego, mniejsze obciążenie układu chłodzenia, wyższą tolerancję na wahania wymiany ciepła, niższe temperatury złączy i dłuższą żywotność.
-
Doskonałe odprowadzanie ciepła dzięki chłodzeniu przewodzącemu lub wysokoprzepustowemu-wodnemu
-
Poprawia ogólną wydajność i wydłuża żywotność diody laserowej.
-
Opcjonalnie można dodać różne elementy optyczne w celu kolimacji dwóch osi optycznych.
Dane techniczne
Nr artykułu: CC975DL80
Nazwa przedmiotu: Laser diodowy CS chłodzony przewodząco 975 nm i mocy 80 W
| Optyczny | |
| Środkowa długość fali | 975 nm |
| Tolerancja długości fali | ±5nm |
| Tryb pracy | CW |
| Moc wyjściowa na bar | 80W |
| Liczba prętów | 1 |
| Rozmiar emitera | 20mm |
| Liczba emiterów | 29 |
| Odstęp między prętami | 1,8 mm |
| FWHM | 22/29gr |
| Tryb polaryzacji | TM |
| Elektryczny | |
| Lop prądu roboczego | Mniejsze lub równe 26A |
| Próg prądu Lth | Mniejsze lub równe 7A |
| Napięcie robocze Vop | Mniejsze lub równe 2,9 V |
| Efektywność konwersji mocy | Większy lub równy 45% |
| Termiczny | |
| Temperatura pracy | 15-30 stopni |
| Temperatura przechowywania | 0-55 stopni |
| Współczynnik temperaturowy długości fali |
0,3 nm/stopień |
Rysunek:













